Summit Producer

Warning

CyprusNet is not responsible or liable for any scams, frauds, misleading job offerings or false resume information within Cyprus Jobs free service. We strongly recommend that users never reveal private information such as credit cards, bank accounts, insurance numbers, passports, ID numbers or give away any money and so forth.

If you've been targeted by a job scam, report to: Cyprus Crime Combating Department

Position Details
Reference No.
111798
Title
Employment Type
Full Time
Available Positions
1
Location(s):
Nicosia
Posted On:
15/09/2020
Contact Details
Company
IMH
Contact Person
Lydia Adourian
Address
Aigaleo 5 Strovolos 2057
Nicosia
Phones
22505555
vacancy@imhbusiness.com
Job Description

Κενή θέση

H IMH είναι ο μεγαλύτερος οργανισμός μεταφοράς γνώσης και πληροφόρησης στα στελέχη της κυπριακής αγοράς. Οι υπηρεσίες της περιλαμβάνουν διοργάνωση συνεδρίων, σεμιναρίων, ημερίδων και εμπορικών εκθέσεων, media, καθώς και συμμετοχή σε ευρωπαϊκά και εθνικά προγράμματα.

Η IMH, μέσα στο πλαίσιο της επέκτασής του τμήματος συνεδρίων, ζητά να προσλάβει

Λειτουργό Ανάπτυξης Συνεδρίων (Summit Producer)

Καθήκοντα:

• Έρευνα για εντοπισμό και ανάπτυξη θεμάτων συνεδρίων

• Ανάπτυξη επιστημονικού περιεχομένου συνεδρίων

• Αναζήτηση κατάλληλου χώρου καθώς και λήψη προσφορών για τη διοργάνωση εκδηλώσεων

• Ετοιμασία προσκλήσεων για τις διάφορες εκδηλώσεις

• Εντοπισμός και επαφή με ομιλητές

• Διασφάλιση των προωθητικών ενεργειών μάρκετινγκ για την εκδήλωση στα ΜΜΕ

• Συνεργασία με τα υπόλοιπα στελέχη του τμήματος ως προς την ανάπτυξη νέων εκδηλώσεων ανάλογα με τις ανάγκες που προκύπτουν

• Συντονισμός με τα τμήματα μάρκετινγκ (για προώθηση των συνεδρίων),

εμπορικό (για εξεύρεση χορηγών και συμμετεχόντων), και operations

(για οργάνωση των συνεδρίων)

Απαιτούμενα Προσόντα:

• Πτυχίο σε Events Management / Οικονομικών / Management / Νομικά / Διοίκηση Επιχειρήσεων ή σε άλλο σχετικό κλάδο

• Προηγούμενη εργασιακή πείρα (όχι απαραίτητα σε συνέδρια),

θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν

• Εξαίρετη γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής γλώσσας

(προφορικώς και γραπτώς)

• Γνώση του επιχειρηματικού περιβάλλοντος και των επιχειρήσεων,

τόσο στην Κύπρο όσο και στο εξωτερικό

• Πολύ καλή γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών και χρήση διαδικτύου

• Πολύ καλές οργανωτικές και επικοινωνιακές ικανότητες

• Ομαδικότητα

• Ευελιξία

• Προσαρμοστικότητα

• Ενσυναίσθηση

Απολαβές:

Προσφέρεται ελκυστικό πακέτο αναλόγως προσόντων και εμπειρίας.

Βιογραφικό Σημείωμα και πληροφορίες

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα και cover letter στην ηλεκτρονική διεύθυνση vacancy@imhbusiness.com με την ένδειξη

«SP2020», μέχρι τις 30 Σεπτεμβρίου 2020.

Ατομικές συνεντεύξεις θα διεξαχθούν μόνο με όσους

πληρούν όλα τα απαιτούμενα προσόντα

Τηλ.: +35722505555 | Φαξ.: +35722679820 | www.imhbusiness.com