Journalist

Warning

CyprusNet is not responsible or liable for any scams, frauds, misleading job offerings or false resume information within Cyprus Jobs free service. We strongly recommend that users never reveal private information such as credit cards, bank accounts, insurance numbers, passports, ID numbers or give away any money and so forth.

If you've been targeted by a job scam, report to: Cyprus Crime Combating Department

Position Details
Reference No.
83337
Title
Journalist
Employment Type
Full Time
Available Positions
1
Location(s):
Nicosia
Posted On:
20/04/2018
Contact Details
Company
DPG Digital Media Cyprus
Contact Person
Panos Larkos
Address
Menandrou 1 Nicosia
Nicosia
Phones
99408166
larkosp@dpgmedia.com.cy
Job Description

Η DPG Digital Media Cyprus ψάχνει να στελεχώσει και να μεγαλώσει τη δημοσιογραφική ομάδα του www.newsbomb.com.cy με έμπειρους και αξιόλογους δημοσιογράφους οι οποίοι θα έχουν την όρεξη και τη διάθεση να εργαστούν και να αποτελέσουν μέρος του οράματος της DPG.Είναι σημαντικό για την εταιρεία μας τα άτομα που θα εργάζονται μαζί μας να είναι συνεργάσιμα, χαμογελαστά και να μπορούν να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις της θέσης.

Required Qualifications

Απαραίτητα προσόντα/καθήκοντα:

-Πτυχίο Δημοσιογραφίας, ΜΜΕ, Επικοινωνίας ή άλλο συναφή κλάδο

-Να υπάρχει εμπειρία στο πολιτικό, αστυνομικό ή οικονομικό ρεπορτάζ.

-Να έχει εργαστεί ξανά σε ιστοσελίδα και να γνωρίζει τους ρυθμούς που χρειάζεται ένας δημοσιογράφους για να ανταποκριθεί στο έργο του (ροή-βάρδια).

-Δυνατότητα ανάδειξης αποκλειστικών ειδήσεων / Διερευνητική δημοσιογραφία

-Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας

-Άριστη γνώση Η/Υ

-Άριστη γνώση και χειρισμός Social Media (Facebook, Twitter, Instagram)

-Άριστη γνώση των διαθέσιμων μέσων προώθησης της είδησης καθώς και των social media

Other Requirements

Η εταιρεία προσφέρει:

-Ευχάριστο και δημιουργικό εργασιακό περιβάλλον

-Ικανοποιητικές μηνιαίες αποδοχές και 13ο μισθό

-Προοπτικές προσωπικής ανάπτυξης και επαγγελματικής εξέλιξης

-Πενθήμερη εργασία

Μισθός:

Αναλόγως προσόντων και εμπειριών.

Επικοινωνία:

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα στο larkosp@dpgmedia.com.cy