Warning

CyprusNet is not responsible or liable for any scams, frauds, misleading job offerings or false resume information within Cyprus Jobs free service. We strongly recommend that users never reveal private information such as credit cards, bank accounts, insurance numbers, passports, ID numbers or give away any money and so forth.

If you've been targeted by a job scam, report to: Cyprus Crime Combating Department

Position Details
Reference No.
95006
Title
Ζητούμε Σερβιτόρους για άμεση πρόσληψη / Waiters Wanted
Salary
870 - € 1100
Employment Type
Full Time
Available Positions
3
Location(s):
Paphos
Posted On:
06/07/2021
Contact Details
Company
Paphos Playland Ltd
Contact Person
Michalis Loizou
Address
Athinon Avenue 36
Paphos
Phones
97875736
paphosplayland@gmail.com
Job Description

Σερβιτόρο/Σερβιτόρα (γυναίκα ή άντρα)

Απαιτούμενα προσόντα :

·              Δεν απαιτείται προυπηρεσία, αν όμως υπάρχει προυπηρεσία θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.

·              Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας

·              Οργανωτικό, κοινωνικό και ευγενικό άτομο

·              Ευχάριστη προσωπικότητα

·              Ομαδικό πνεύμα εργασίας

·              Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες

Καθήκοντα/ Ευθύνες:

·              Παραγγελιοληψία φαγητών και ποτών απο τους πελάτες

·              Σερβίρισμα φαγητών και ποτών στους πελάτες

·              Ετοιμασία ποτών

·              Εφαρμογή Εργασιών προετοιμασίας

·              Τήρηση κανόνων Υγιεινής, καθαριότητας  και ασφάλειας του χώρου εστίασης.

·              Άριστη διαχείρηση παραπόνων πελατών με σεβασμό και ευγένεια

Απολαβές :

·              Πολύ καλό πακέτο απολαβών αναλόγως προσόντων και προυπηρεσίας.

Waiters/Waitresses

Main Requirements:

·              No experience is required but if the candidate has previous experience in similar position it will be considered as an extra skill.

·              Very good knowledge of Greek and English language

·              Pleasant personality

·              Teamwork palyer

·              Excellent organizational and communication skills

Main Responsibilities:

·              Taking orders for food and drinks

•        Serving food and drinks to customers

•        Preparing drinks

•        Preparatory work needed

•        Implementation of hygiene and safety rules

•        Provide excellent customer service

Remuneration:

·              Very attractive remuneration package depending upon skill set and experience.