Μηχανικός Πωλήσεων / Sales Engineer - Λεμεσός

Reference No.
96017
Location(s):
Limassol
Posted On:
19/03/2019
Company
Career Masters Recruitment & Selection Services
Contact Person
Nicos Constantinides
Address
Limassol Roussos Tower, Office 702
Corner Anexartisias & Kyriakou Matsi,
3302, Limassol, Cyprus

Limassol
Phones
+357 25004153
vacancies@careermasters.eu

Εκ μέρους πελάτη μας, γνωστής εταιρείας παραγωγής προϊόντων διέλασης αλουμινίου, αναζητούμε υπεύθυνο και δραστήριο άτομο για τη θέση του Μηχανικού Πωλήσεων, για τα γραφεία τους στη Λεμεσό.

Βασικά Καθήκοντα:

  • Προώθηση των προϊόντων της εταιρείας σε αρχιτεκτονικά και τεχνικά γραφεία καθώς και σε κατασκευαστικές εταιρείες
  • Ενδυνάμωση υφιστάμενου και ανάπτυξη νέου πελατολογίου
  • Προδιαγραφή και κοστολόγηση προϊόντων
  • Δημιουργία προσφορών / τιμολόγηση
  • Διαχείριση βάσης δεδομένων πελατολογίου
  • Διαχείριση, συντονισμός και αποπεράτωση έργων
  • Αντιμετώπιση και επίλυση τυχόν προβλημάτων μετά την πώληση

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο ή/και Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών Μηχανικού ΑΕΙ (Μηχανολόγου/Πολιτικού/Ηλεκτρολόγου κλπ)
  • Προηγούμενη εμπειρία δεν θεωρείται απαραίτητη
  • 1-2 χρόνια εμπειρία σε οργανωμένη διεύθυνση πωλήσεων (κατά προτίμηση σε χώρο των δομικών υλικών) θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών
  • Γνώση σχεδιαστικών προγραμμάτων τύπου AutoCAD
  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες
  • Πρόθεση για εκπαίδευση και συνεχή επιμόρφωση
  • Άτομο δραστήριο, αφοσιωμένο και υπεύθυνο

Ωφελήματα:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus με βάση την αξιολόγηση απόδοσης και την επίτευξη στόχων
  • Ιατροφαρμακευτική περίθαλψη
  • 13ος μισθός
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, τηλέφωνο, laptop
  • Συνεχής υποστήριξη και εκπαίδευση
  • Μεγάλες προοπτικές εξέλιξης
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας

Οι υποψήφιοι μπορούν να υποβάλουν τα βιογραφικά τους ηλεκτρονικά στη διεύθυνση zoe@careermasters.eu αναφέροντας το όνομα της θέσης στο θέμα του ηλεκτρονικού μηνύματος.

Λόγω μεγάλου όγκου παραληφθεισών αιτήσεων, μόνο οι επιτυχόντες υποψήφιοι θα  ενημερωθούν.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν αυστηρά εμπιστευτικού χειρισμού.