Reference No.
96635
Title
Marketing & Digital Marketing Officer
Posted On:
08/04/2019
Company
PERGAMOS
Contact Person
Marianthi
1,28th Octovriou Ave. & Corner of Griva Digeni, ?Engomi Business Centre, Shops1-3, 2414
Phones
+357-22552500
careers@pergamos.com.cy
Job Description

Marketing and Digital Marketing Officer

Η εταιρεία Πέργαμος δέχεται αιτήσεις για την πλήρωση της θέσης Marketing & Digital Marketing Officer για μόνιμη εργασία στα Κεντρικά γραφεία στην Μακεδονίτισσα.

Καθήκοντα εργασίας

  • Ανάπτυξη, εφαρμογή και διαχείριση των στρατηγικών στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης που διατηρεί η εταιρεία (Facebook, Instagram, Blog)
  • Αναγνώριση και δημοσίευση περιεχομένου σε καθημερινή βάση με σκοπό την δημιουργία, διατήρηση και επέκταση του engagement των ακόλουθων
  • Διαχείριση και επίβλεψη του περιεχομένου των μέσων κοινωνικής δικτύωσης
  • Αναγνώριση, καθορισμός και παρακολούθηση των πιο σημαντικών Key Performance Indicators (KPIs)
  • Άμεση επικοινωνία και συνεργασία με το τμήμα Αγορών και με τον Sales and Marketing Officer
  • Αξιολόγηση της επιτυχίας κάθε καμπάνιας στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης με την δημιουργία τακτικών report αξιολόγησης
  • Ενημερωμένος/η σχετικά με τις πιο πρόσφατες πρακτικές και τεχνολογίες στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης
  • Αλληλεπίδραση με τους ακόλουθους στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης και διαχείριση σχολίων και μηνυμάτων
Required Qualifications

Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο στους κλάδους Marketing και Digital Marketing θεωρείται απαραίτητο προσόν
  •  2-3 χρόνια εμπειρίας σε αντίστοιχη θέση στο λιανικό εμπόριοΚαλή γνώση του Adobe Photoshop θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Εμπειρία σε λογισμικά προγράμματα (ERP) εμπορικής εταιρείας
  • Άριστη γνώση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και MS Office
  • Άριστη γνώση διαχείρισης μέσων κοινωνικής δικτύωσης και διαφημιστικών καμπανιών (Facebook, Instagram, Blog, Webpage, Linkedin)
  • Γνώσεις διαχείρισης webshop θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  •  Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας, γραπτή και προφορική
  • Υπευθυνότητα, ακρίβεια, προσοχή στην λεπτομέρεια, πρωτοβουλία, ανάληψη ευθυνών και εργατικότητα
  • Οργανωτικός και επικοινωνιακός χαρακτήρας με ευχάριστη προσωπικότητα και δημιουργικότητα
  • Αντίληψη σε θέματα διακόσμησης και στις τάσεις της μόδας των προϊόντων της εταιρείας θα θεωρηθεί σημαντικό προσόν
Other Requirements

Απολαβές

·         Πενθήμερη εργασία

·         Ελκυστικό πακέτο απολαβών αναλόγως προσόντων και πείρας. Bonus με την επίτευξη στόχων

·         Ευκαιρίες για ανέλιξη

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως στείλουν βιογραφικό σημείωμα στο career@pergamos.com.cy μέχρι 20/03/2019 με θέμα “Marketing & Digital Marketing Officer”.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.